Něco o mně

Hmm.. Tak začnu asi takhle..

Jmenuji se Ivana Piskáčková. Pocházím z jižních Čech a fotografii jsem propadla již před velice dlouhou dobou. Tenkrát byly ještě digitální fotoaparáty nedostupný luxusem a člověk si musel vystačit s pouhými 36 snímky na filmu, aby pak mohl nedočkavě spěchat k nejbližšímu fotoateliéru pokochat se svým výtvorem.

Jak šel čas fotoaparáty se neustále zdokonalovaly a s tím i moje dovednosti. Dnes je tomu už skoro 20 let a kdo nemá ve skříni profesionální zrcadlovku, jako by ani nebyl. Tak i já jsem šla s dobou a od klasiky přes poloautomaty, automaty a jiný „maty” jsem se dostala k DSLR Canonu, který mě naprosto uchvátil.

Nejlépe si odpočinu když vyrazím do přírody s foťákem v ruce a nasávám tu pohodu a klid venkova. Samozřejmě nikdo nemůže celé dny jen chodit po lučinách a pokukovat po skalinách. A už vůbec ne, když má extrovertní povahu jako já! Proto se ráda vydám do víru velkoměsta a vytvářím „mini-fotoreporty” z kulturních akcí. Vždy mě potěší, když mohu vyrazit na nějakou slavnost, ples či prostě jen malé posezení s přáteli.

Další mojí velikou láskou je cestování. Ráda cestuji po zemích, kde je veliké množství příležitostí pro ulovení toho „perfektního snímku”. Země jako jsou Maroko, Egypt, Senegal či Kuba, skýtají vždy úžasné scenérie a skvělé momentky nevědomky sehrané tamními obyvateli.

To už by snad na úvod stačilo, více o mně už řeknou moje fotografie…

Ivana Piskáčková

fotografka

Už je to tady!

Mám strašnou radost, díky hlasům fotografů z GuruShots.com se mi dařilo získat titul Master (Mistr). Je přede mnou sice ještě dlouhá cesta, abych dosáhla na poslední úroveň Guru, ale rostoucí zájem o mojí práci mě motivuje se neustále zlepšovat a žene moji fotografickou vášeň kupředu. Děkuji za Váš zájem, moc si toho cením.